Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Mogą otrzymać 400 kg karmy dla zwierząt!

2013-05-28

Fundacja Emir z Żabiej Woli może otrzymać ponad 400 kilogramów karmy dla potrzebujących zwierząt. Wystarczy zagłosować na nią w akcji „Pomoc dla schronisk” organizowanej przez firmę Krakvet.

zdjęcie główne

Fundacja utworzona w 1995 roku wzięła sobie za cel działania na rzecz ratowania psów. Inicjatywa powstała z potrzeby niesienia pomocy zwierzakom znajdującym się w najcięższych przypadkach, gdzie bezpośrednio zagrożone jest ich życie. Psy trafiające do fundacji otrzymują należytą opiekę weterynaryjną, są szczepione i karmione. Pracownicy robią wszystko, aby zwierzęta wróciły do równowagi psychicznej i jeszcze raz zaufały człowiekowi.

 

- W schronisku średnio przebywa ok. 120 psów. Nie mamy klatek czy boksów, a obszerne porośnięte trawą, krzakami i drzewami wybiegi. Każdy pies w naszym schronisku jest traktowany indywidualnie - ma numer schroniskowy oraz imię, na które reaguje. Nie jest anonimowym bezdomnym stworzeniem. Każdy jest "nasz". Nigdy nie staramy się wyadoptować psa na siłę, raczej przeciwnie - chcemy żeby nowy opiekun był tym najlepszym dla psa. "Dobieramy" opiekuna i psa tak, aby stworzyć jak najlepsze przesłanki do ich wspólnego życia mówi Hanna Michnik, członek zarządu fundacji.

 

Ty też możesz pomóc

Jak większość tego typu placówek w Polsce, Fundacja Emir z Żabiej Woli działa dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, poświęcających swój wolny czas i pieniądze na pomoc zwierzętom. Obecnie fundacja bierze udział w akcji „Pomoc dla schronisk” organizowanej przez firmę Krakvet. Właściciele firmy wspomagają w ten sposób schroniska już od pięciu lat. Do tej pory udało się pomóc ponad 50 organizacjom w całej Polsce, do których trafiło ponad 70 ton karmy dla zwierząt.

 

- Każdego miesiąca nasi klienci, rezygnując z rabatów, przekazują na pomoc dla schronisk kwotę około 15 tysięcy złotych, do której my dokładamy kolejny tysiąc. W ten sposób w ciągu pięciu lat udało nam się przekazać schroniskom karmę za ponad pół miliona złotych – mówi właściciel Krakvetu Marek Batko.

 

Aby pomóc Fundacji wystarczy wejść na stronę www.krakvet.pl i, po ówczesnej rejestracji, w zakładce „Nasza pomoc dla schronisk” zagłosować na wybraną placówkę. To zajmie tylko chwilę, a może poprawić los pokrzywdzonych zwierzaków. Głosy oddawać można do końca maja.