Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Nowoczesna galeria handlowa Zamiast zaniedbanych kamienic

2013-09-20

Kończy się rozbiórka kilku kamienic przy ulicy Sienkiewicza w Grodzisku Maz. W ich miejscu powstanie galeria handlowa, której elewacja od strony kościoła będzie nawiązywała do starych kamienic. W ten sposób zasadniczo zmieni się ważny, bo reprezentacyjny fragment miasta.

zdjęcie główne

Prace rozbiórkowe starych, znajdujących się w złym stanie technicznym budynków w sąsiedztwie dawnej poczty przy ulicy Sienkiewicza dobiegają końca. Po uprzątnięciu gruzu, na plac budowy wejdzie zespół archeologów, następnie będzie mogła rozpocząć się budowa.Inwestor szacuje, że może to nastąpić nawet w połowie 2014 roku. Jeśli nie wystąpią dodatkowe problemy, galeria będzie gotowa w 2015 roku. W sumie do dyspozycji klientów będzie powierzchnia ok. 8 tys. m², z czego blisko 5 tys. m² to powierzchnia handlowa.

Budynek ma cieszyć oczy i satysfakcjonować miłośników historii. Od strony dawnej poczty elewacja będzie wyraźnie nawiązywać do charakteru poprzednich kamienic, im bliżej wjazdu do Centrum Kultury, tym więcej odwołań do nowoczesności.

 Przyszła galeria handlowa uzupełni elegancką zabudowę jednej z reprezentacyjnych ulic. Zdaniem burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego korzystnie wpłynie to na poprawę wizerunku centrum miasta.

 

redakcja