Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Rowerowy Rajd Rodzinny

2013-05-28

Około 250 uczestników wzięło udział w XIII Rajdzie Rowerowym Sobota z Rodzinką. W sobotnie przedpołudnia Plac Zygmunta Starego, skąd startowano, wypełnił się cyklistami w różnym wieku.

zdjęcie główne

Rodziny, przyjaciele, znajomi aktywnie spędzających czas, pojawiły się w słoneczną sobotę godz. 10.00 na starcie rajdu. Uczestników  przywitała organizatorka imprezy prezes grodziskiego Stowarzyszenia Bezpieczne Miasto i Gmina Jolanta Biela oraz burmistrz Grzegorz Benedykciński, który wspomniał ł, że pierwszy rajd rowerowy odbył się 17 lat temu w ogromnych  strugach deszczu. Burmistrz pogratulował też promowania aktywnego trybu życia i pomysłu na ciekawe spędzanie wolnego czasu. W rajdzie rowerowym uczestniczyła osobiście i prowadziła peleton wice burmistrz Grodziska Maz.o Maria Grabowska.

Rajd połączony był z piknikiem rodzinnym nad stawami w Opypach. Tam czekało na cyklistów wiele atrakcji w tym pokazy sprawności rowerowej w wykonaniu zawodników grodziskiego Klubu Opty, pływanie łódkami, strzelanie z broni pneumatycznej, zawody i konkursy rodzinne. Panie Burmistrzu oby więcej tego typu imprez . Tego nasz wszystkim serdecznie życzymy!