Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Bezpłatne Zajęcia Edukacyjne w Milanówku

2011-10-19

Pierwsze zajęcia już 20 października Zajęcia odbywać się będą w czwartki od godz. 16.00 w sali udostępnionej przez MIFAM na terenie spółki. Twoje dziecko zadaje dużo pytań? Trudno zapanować nad jego energią? Może warto, żeby zostało małym odkrywcą.

zdjęcie główne Dzieci w wieku od 3 do 7 lat zapraszamy na zajęcia, na których same zbadają najprostsze prawa fizyczne i zbudują zabawki oparte na tych zasadach. W trakcie zajęć dzieci będą uczyć się także podstaw matematyki uczestnicząc w grach i zabawach, a także tworząc te gry. Na koniec projektu zobaczysz, jak twoje dziecko z dumą prezentuje wykonane przez siebie zabawki podczas otwartej dla wszystkich wystawy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają trzy godziny.
Wszystkich chętnych do udziału w programie prosimy o kontakt mailowy: nauka_i_zabawa@gazeta.pl lub pod nr telefonu 603 69 29 29 lub 694 33 99 25.
Zapraszamy zarówno dzieci jak i wolontariuszy.
Wolontariuszom zapewniamy szkolenia do pracy edukacyjnej z dziećmi i pomoc w nauce.
Więcej informacji na stronie: http://www.razemdlamilanowka.pl/rdm/projekty2.php?id=

Projekt "Nauka i zabawa" ZAJĄŁ III MIEJSCE W KONKURSIE „DZIAŁAJ LOKALNIE", złożony został przez stowarzyszenie „Razem dla Milanówka" w imieniu grupy nieformalnej BERLINERS. Osiem dotacji o łącznej wartości 29.700 złotych dla lokalnych organizacji i grup nieformalnych to wynik szóstej edycji konkursu grantowego przeprowadzonego przez stowarzyszenie „Europa i My" na terenie powiatu grodziskiego. Poniżej link do listy projektów, które otrzymały dofinansowanie:
http://www.europaimy.org/dzialajlokalnie/index.php?option=com_content&task=view&id=185&Itemid=1
Berlinersi- autorzy i realizatorzy projektu, mówią o sobie tak:
Jesteśmy grupą mieszkańców osiedla Berliny (powszechnie używane określenie na dawne przyzakładowe bloki MIFAMU-u, czyli wspólnotę mieszkaniową przy Dembowskiej 1, Wysockiego 2,4,4a w Milanówku) i jego najbliższych okolic. Od lat obserwujemy panującą tu sytuację. Mamy świadomość, że potrzebna jest tu raczej zmiana systemowa.
Łączy nas chęć zmieniania najbliższego otoczenia, pracy dla lokalnej społeczności i zamiłowanie do muzyki zespołu Pidżama Porno oraz imiona (częściowo) i nazwiska (także częściowo i nieprzypadkowo).????
Podczas projektu wspierać nas będzie stowarzyszenie „Razem dla Milanówka", którego pomoc nie skończyła się na użyczeniu osobowości prawnej.

O projekcie "Nauka i Zabawa":
Projekt skierowany jest głównie do dzieci z Milanówka w wieku od 3 do 7 lat
oraz do młodzieży, która będzie chciała pełnić rolę wolontariuszy pomagających przy organizacji zajęć.
Naturalną potrzebą dzieci w wieku przedszkolnym jest działanie, eksperymentowanie, zadawanie pytań, wymyślanie zabaw itp. Jeżeli potrzeby te nie są realizowane w sposób konstruktywny, z czasem przejawiają się w zabawach, które budzą niepokój lub stają się zagrożeniem dla dzieci i ich otoczenia. Dzieci w wieku ok. 3-5 lat z przyzakładowych bloków MIFAM-u, niejednokrotnie bawiły się bez nadzoru dorosłych.
Chcielibyśmy ich energię wykorzystać w sposób konstruktywny, dać im wiarę w siebie, a także pokazać dorosłym, jak wielkie możliwości drzemią w „młodych odkrywcach" niezależnie od tego, z jakich rodzin się wywodzą. Przez 12 tygodni będziemy się spotykać z dziećmi na cotygodniowych 3-godzinnych spotkaniach, a na koniec zorganizujemy wystawę „Zabawek fizycznych i gier logicznych" stworzonych przez dzieci, która będzie podsumowaniem ich 3-miesięcznej pracy.
Trudności w nauce, szczególnie matematyki i innych przedmiotów ścisłych często są powodem wypadania z procesu edukacyjnego i w rezultacie pojawiania się zachowań patologicznych, a ich przyczyny często leżą w zaniedbaniach z okresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Prowadząc nasze zajęcia zmniejszamy ryzyko pojawienia się takich trudności.
Na realizację projektu "Nauka i zabawa" przyznano 4 900 zł ( wnioskowaliśmy o 5 900 zł).
Projekt otrzymał 235 punktów ( na 320 możliwych).
Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj lokalnie" polsko- amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i stowarzyszenie „Europa i My".