Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Gedeon Richter, jako jedyna firma z Polski, zdobył nagrodę Srebrnego Delfina na festiwalu

2013-10-23

Na festiwalu prezentowane są najlepsze filmy dokumentalne oraz korporacyjne. Do udziału w festiwalu zapraszane są korporacje, stacje telewizyjne, instytucje rządowe, ministerstwa, magistraty, firmy produkcyjne, firmy multimedialne, agencje PR. Nagrodami są Złoty, Srebrny i Biały Delfin.

zdjęcie główne

W tym roku nadesłano ponad 700 filmów z 35 krajów, w tym również kilka z Polski. Festiwal powstał w 2010 roku, pomysłodawcą była firma Filmservice International. Bardzo szybko wyrobił sobie markę najbardziej prestiżowego festiwalu branżowego. Co roku w październiku odbywa się uroczysta Gala wręczenia nagród w Pałacu Festiwalowym. Oprawa jest identyczna jak ta podczas festiwalu filmowego. Obowiązują stroje wieczorowe, atmosfera jest uroczysta i podniosła.

Gedeon Richter nadesłał film mówiący o historii firmy i jej początkach sięgających 1901 roku oraz działalności w Polsce, nowoczesnej fabryce w Grodzisku Mazowieckim (dawna Polfa Grodzisk). Film został zrealizowany nowatorska techniką POP UPu - łączy w sobie dwie technologie animacji: nowoczesną trójwymiarową (3D) i klasyczną: dwuwymiarową (2D). Wykorzystanie specjalnej techniki modelowania budynków, pieczołowicie odwzorowanych na podstawie zdjęć historycznych, zapewniło im niezwykłą jakość i szczegółowość. Pozostałe elementy pokazane w filmie i tworzące w nim tło, jak: ludzie, środki transportu, wyposażenie wnętrz, itd. zostały narysowane i zanimowane metodą poklatkową. Połączenie technik sprawiło, że film jest bardzo dynamiczny, a obraz cechuje wyjątkowa głębia. Animacja filmowa została oparta na archiwalnych, dokumentalnych zdjęciach. Historia Twórcami filmu jest Agencja Sointeractive.

Film można obejrzeć na: http://www.youtube.com/watch?v=fusO88TjKyk