Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Pomóż szkołom z województwa małopolskiego stać się największymi „Kulinarnymi odkrywcami”.

2014-12-01

W tegorocznej edycji programu Tesco dla Szkół, do walki o pracownie multimedialne i szkolne sale kinowe, staje ponad 50 szkół z województwa małopolskiego. Jak pomóc szkołom w wygranej? To proste! Wystarczy zagłosować na ich filmy o kulinarnych odkryciach na tescodlaszkol.pl.

zdjęcie główne

 

 

 

 

Dlaczego  kulinarne zdolności są ważne?

W 12. już edycji Tesco dla Szkół, zadaniem konkursowym uczniów było nakręcenie 2-minutowego filmu, w którym udowodnią, że gotowanie jest proste, daje dużo radości, a także pomaga zdrowo się odżywiać.

Skąd taka tematyka konkursu? W Polsce odsetek dzieci z nadwagą rośnie najszybciej w Europie. Jak wynika z ogólnopolskich badań „Kulinarni odkrywcy” przeprowadzonych na zlecenie Tesco dla Szkół – jeśli dziecko jest włączone w przygotowanie posiłków i posiada podstawowe kulinarne umiejętności, w efekcie lepiej się odżywia i nie sięga niezdrowe jedzenie. W województwie małopolskim aż 30 % dzieci zamiast przygotować lub odgrzać posiłek zaspokaja głód słonymi przekąskami oraz słodyczami.

Dlatego ważne jest, by rozbudzić w najmłodszych kulinarną pasję. Jak tego dokonać? Najlepiej zacząć od wsparcia szkół w konkursie. Wystarczy wejść na stronę www.tescodlaszkol.pl i codziennie oddawać głosy na swoich faworytów z województwa małopolskiego.  Czekają na Was niezwykłe prace – piosenki, kabarety, przedstawienia i parodie telewizyjnych programów. To od Was zależy, które szkoły zdobędą nowoczesny sprzęt edukacyjny. Głosowanie trwa do 15 grudnia.

Dla wszystkich szkół, które nie zdążyły stworzyć prac konkursowych, powstały dodatkowe aktywności. Szkoły tworząc gazetki, krótkie wiersze lub mini-happeningi mogą włączyć się jeszcze do zabawy i wygrać dla swoich placówek nawet 3 000 zł!

Kulinarna gra dla wszystkich

Tegoroczna edycja Tesco dla Szkół to zabawa nie tylko dla szkół i uczniów. Każdy, kto zarejestruje się na stronie tescodlaszkol.pl i wykaże się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, będzie miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody. ! Czekają na Was łamigłówki, zadania, quizy i mnóstwo punktów do zdobycia. . Tablet, ekspres do kawy, a może książka kucharska? Sami decydujecie na co przeznaczyć zdobyte punkty.

 

 

 

Biuro prasowe programu:

Maja Głuśniewska, Garden of Words

tel.: 22 829 85 72 wew. 24,

e-mail:  m.glusniewska@gardenofwords.pl

 

O firmie: Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 450 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 30 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

 

O programie: Tesco dla Szkół to organizowany przez firmę Tesco Polska od 12 lat program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Głównymi beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. W ramach programu ufundowano pracownie komputerowe i multimedialne oraz sprzęt dydaktyczno-sportowy dla w sumie 11 tysięcy polskich szkół o łącznej wartości ponad 13 milionów złotych.