Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Koncert z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego

2013-01-10

Pragniemy poinformować, iż w dniu 20 stycznia br. odbędzie się uroczysty koncert z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego, połączony ze wspólnym śpiewaniem pt. „Idźmy! Śpiewy powstańcze 1863” w wykonaniu Jacka Kowalskiego, Henryka Kasperczaka i Anny Śliwy. Goście koncertu otrzymają śpiewniki z tekstami wszystkich utworów.

zdjęcie główne

 

Koncert organizowany jest przez Powiatowy Klub Historyczno-Dziennikarski w Grodzisku Mazowieckim. Odbędzie się w wyjątkowym miejscu - Dworze Sarmata, w Kozerach Nowych k. Grodziska Mazowieckiego, przy ul. Krajobrazowej 21. Wstęp - 10 zł, dla dzieci i młodzieży wstęp wolny.

 

Spotkanie będzie częścią obchodów rocznicy Powstania w powiecie grodziskim. Kolejnym wydarzeniem - w dniu 22 stycznia - będzie Msza Święta w kościele św. Anny o godz. 17.00 poświęcona bohaterom styczniowym. Po Mszy św., w kawiarence Domu Parafialnego, odbędzie się projekcja filmów pt. „Powstańcza rapsodia" oraz „Rzecz o Romualdzie Traugucie", organizowana przez Akcję Katolicką.  Przed Mszą odwiedzimy grób Jana Wolframa, burmistrza Grodziska Mazowieckiego z okresu Powstania Styczniowego, który za pomoc powstańcom został zesłany na Syberię, zaś nasze miasto straciło prawa miejskie.  Fundacja Ochrony Prawnej-Inicjatyw Społecznych OPIS w tym roku przeprowadzi renowację jego grobu, znajdującego się na cmentarzu parafialnym w Grodzisku Mazowieckim.

Zaproszenia na koncert do nabycia w Biurze Podróży TAKT, ul. Żwirki i Wigury 9 w Grodzisku Mazowieckim w godz. 10-18, Sklepie Upominki, ul. Dworcowa 2/10 w Milanówku, w godz. 9.30-18 lub w dniu koncertu w Dworze Sarmata.