Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „YOU CAN SING”

2013-03-21

W piątek 22 lutego 2013 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing”.

zdjęcie główne

Organizatorem cyklicznego konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, a pomysłodawczyniami  i realizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego Pani Anna Płuzińska i Beata Bralewską.

Tegoroczny konkurs przyjął rangę konkursu międzyszkolnego o dużym zasięgu ze względu na duże zainteresowanie wśród młodzieży. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu powiatu grodziskiego, pruszkowskiego oraz Warszawy.  Młodzież zaprezentowała 13 utworów z różnych gatunków muzycznych  w języku angielskim.

 

Z pośród wykonawców, którzy wzięli udział w konkursie jury wyłoniło zwycięzców  i  nagrodziło nagrodami.

I miejsce - duet z Gimnazjum Nr 3 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim, Dominika Busse i Yuliya Kopach wykonujący utwór „The Climb" z repertuaru Miley Cyrus

II miejsce - uczennica Zespółu Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim Natalia Ołdak z utworem „My heart will go on" z repertuaru Celine Dion

III miejsce - Weronika Radzikowska z Gimnazjum Nr 3 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim z utworem „Mercy"z repertuaru  Duffy.

Nagroda publiczności powędrowała do zdobywczyni 3 miejsca, Weroniki Radzikowskiej, zaś nagrodę publiczności za etap szkolny przeprowadzony w ZSTiL Nr 2 otrzymała uczennica Monika Engelbrecht.

Konkurs prowadzony w języku polskim i angielskim był „szczególną lekcją języka angielskiego" zarówno dla samych uczestników jak i publiczności.

Ważnym elementem konkursu była jego oprawa graficzna i medialna przygotowana przez uczniów ZSTiL Nr 2 tworzących Szkolne Centrum Informacji i Szkolne Centrum Kultury - szokTV. Imprezę uświetnił występ ucznia klasy trzeciej technikum informatycznego Michała Mendygrała, który wykonał dwa hip-hopowe utwory własnego autorstwa.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli języka angielskiego odpowiedzialnych za organizację konkursu Pani Anny Płuzińskiej i Beaty Bralewskiej, opiekunów przygotowujących młodzież do konkursu oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, Szkolnego Centrum Informacji i Szkolnego Centrum Kultury - szokTV.

Relacja z konkursu już niebawem na kanale You Tobe Szkolnego Centrum Kultury -szokTV [tvZSTiL2 - szokTv] oraz facebooku: www.facebook.com Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim.

Wioletta Wasiak