Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

I Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny seniorów w Nowej Rudzie

2011-09-21

Daniel Górak triumfował w I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym seniorów w Nowej Rudzie, czym zakończył wspaniały dla siebie pingpongowy weekend. "Mam nadzieję, że tak będzie przez cały sezon" - wyznał nasz zawodnik.

zdjęcie główne

Nasz tenisista stołowy pokonał Węgra Janosa Jakaba, zdobywając ważny punkt dla Bogorii w starciu Ligi Mistrzów. Do swojej kolekcji dołożył kolejny sukces, wygrywając OTK-u z aktualnym indywidualnym i drużynowym mistrzem Polski Bartoszem Suchem.

Górak w turnieju głównym miał dwie łatwe i dwie trudne gry. W 1/8 finału pokonał 4:0 Jakuba Perka, a w ćwierćfinale w takim samym stosunku rozbił Mateusza Gołębiowskiego. W półfinale nasz zawodnik dopiero w siedmiu setach wygrał z Tomaszem Lewandowskim, choć prowadził już 3:1. W decydującym pojedynku Górak rozpoczął od prowadzenia 2:0 z Bartoszem Suchem, by w całym spotkaniu triumfować 4:2. W szóstym secie tenisista stołowy z Grodziska Mazowieckiego przegrywał 8-10, lecz cztery ostatnie akcje potwierdziły jego dominację przy stole i wygraną z mistrzem Polski.

W czołowej ósemce imprezy zameldował się też Robert Floras. Brązowy medalista mistrzostw naszego kraju w 1/8 finału zwyciężył 4:1 Konrada Kulpę, lecz w w walce o półfinał uległ w takim samym stosunku Lewandowskiemu.

Daniel Górak: Rozpoczęła się kolejna wojna z Bartoszem Suchem. W pierwszej bitwie to ja byłem górą. To dla mnie wspaniały weekend i mam nadzieję, że tak będzie przez cały sezon.

W finale mogłem wygrać nawet w czterech setach. Niestety po drugiej partii trochę straciłem koncentrację, a Bartek wyraźnie się rozluźnił i zaatakował. Dobrze, że nie doszło do siódmego seta, bo wtedy nigdy nie wiadomo, jak to mogło się skończyć.

Szkoda porażki Roberta z Lewandowskim w ćwierćfinale, bo bardzo liczyłem, że rozegramy w Nowej Rudzie "grodziski" półfinał. Byłem już nawet nie niego przygotowany.

Wynik finału:
Daniel Górak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, 3) - Bartosz Such (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, 1) 4:2 (11-8, 12-10, 9-11, 11-8, 11-13, 12-10)