Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Karatecy UKS Sparta pierwsi w Rzeszowie

2012-02-06

Piękny koniec zimowych ferii zafundowali sobie zawodnicy sekcji shinkyokushin karate UKS Sparta. W minioną sobotę w Hali Politechniki rzeszowskiej zajęli pierwsze miejsce drużynowo w międzynarodowym turnieju Carpathia Cup ( przed Rzeszowem i Wrocławiem).

zdjęcie główne

Na starcie zawodów stanęło 140 zawodników z 28 klubów. Łupem naszych fighterów padło 4 zlote, 3 srebrne oraz 4 brazowe medale. Ponadto najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Julita Burczyńska, która startując w nietypowej dla siebie kategorii wagowej ( + 65 kg) drugi raz w tym sezonie pokonała  w walce finałowej wielokrotąa Mistrzynię Polski Agatę Kaliciak z Wrocławia. Zdaniem sensei Tomasza Basiaka, rzeszowski turniej to pierwszy z kontrolnych startów przed zbliżającymi sie wielkimi krokami Mistrzostwami Polski Shinkyokushin Karate, które stanowić będą jednocześnie kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Europy ( Belgia - maj br.) Biorąc pod uwagę wyniki Carpathia Cup możemy patrzeć z optymizmem na kolejne starty Naszego Teamu. Optymizm ten poparty jest  oczywiście ciężką pracą Naszego Teamu.