Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Odrestaurowany Park Skarbków i nowoczesne Stawy Goliana na 490 urodziny Grodziska Maz.

2012-07-26

Grodzisk Mazowiecki hucznie obchodził 490 rocznicę nadania praw miejskich. Urodziny odbyły się 22 lipca i miały bardzo radosny charakter. Wzięli w nich udział mieszkańcy i samorządowcy. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński i przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Wróblewska oficjalnie oddali do użytku dwie znakomite inwestycje: odrestaurowane Stawy Goliana i Park Skarbków, na które czekaliśmy już dawno temu.

zdjęcie główne

Park Skarbków tętnił życiem i tak też się dzieje każdego dnia. Szczególnie rodzice i dzieci nie ukrywają zachwytu i cieszą się, że powstały nowoczesne i bezpieczne place zabaw. Starsi mogli j między innymi posłuchać muzyki , była serwowana  zarówno w parku jak i w drugim miejscu wypoczynku przy Stawach Goliana. Udział w uroczystości Grodziska Mazowieckiego wzięły całe rodziny.

Ustawiona została letnia scena, gdzie również odprawione zostało nabożeństwo. Proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Anny ksiądz prałat Eugeniusz Dziedzic dziękował za to, że Grodzisk Mazowiecki tak pięknie się rozwija. Na scenie muzycznej pojawili się między innymi Emilia Klimczak i Zbigniew Macias.

W Parku Skarbków natomiast koncertowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta.. Wszystko zagrało perfekcyjnie, zrealizowane na najwyższym poziomie inwestycje, mieszkańcy, którzy swoją obecnością dali wyraz swojego zainteresowania, goście, wśród nich Marszałek Mazowsza Adam Struzik i starosta grodziski Marek Wieżbicki.

Przed godziną 16 goście przeszli z Parku Skarbków na Stawy Goliana gdzie odbyła się część oficjalna. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński przyznał, że spotkało go wiele serdeczności od mieszkańców.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wyróżnił pracowników ratusza, którzy odpowiadają za inwestycje: zastępcę burmistrza Marię Grabowską, Stanisława Olkowskiego, Mariusza Malinowskiego, Grażynę Kopeć, Rafała Strzeszewskiego.

Szef ratusza podziękował także swoim współpracownikom za ich zaangażowanie w rozwój Miasta i Gminy: Marii Grabowskiej- zastępcy burmistrza, Stanisławowi Olkowskiemu, Mariuszowi Malinowskiemu, Grażynie Kopeć, Rafałowi Strzeszewskiemu.