Bezpłatna gazeta kulturalo-informacyjna: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna, Zabia Wola, Baranów, Jaktorów, Brwinów, Otrębusy

Ruszą dodatkowe zajęcia dla klas I-III

2012-10-25

W sumie 1400 dzieci z siedmiu grodziskich szkół, będzie mogło uczestniczyć w dodatkowych zajęciach w ramach projektu pt. „Indywidualna ścieżka edukacyjna kluczem do prawidłowego rozwoju dzieci w klasach I-III szkół podstawowych w Gminie Grodzisk Mazowiecki.”

zdjęcie główne

Projekt, w ramach którego zostanie utworzonych blisko 240 małych roboczych grup, będzie realizowany przez rok. Zajęcia ruszą jak tylko zostaną rozstrzygnięte przetargi na ich realizację. Projekt adresowany do dzieci szkół podstawowych z klas 1-3. Zajęcia mają służyć zarówno dzieciom mającym kłopoty z czytaniem, liczeniem oraz innymi trudnościami w nauce, jak i dzieciom które mogą rozwijać swoje predyspozycje i umiejętności. To dlatego wachlarz zaproponowanych kółek i lekcji jest szeroki. -Przygotowano dla dzieci zarówno zajęcia logopedyczne, z nauki czytania, liczenia, a także z gimnastyki, korekcyjne, jak i plastyczne oraz z przyrody- tłumaczy dyrektor grodziskiej oświaty Rajmund Zaleski. Lekcje mają odbywać się w małych grupach, zaledwie kilkuosobowych, po to by pomoc mogła być bardziej skuteczniejsza. Prócz zajęć dodatkowych, szkoły zyskają również wyposażenie takie jak aparaty cyfrowe czy laptopy. Projekt zostanie sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zaś realizowany będzie do 31 maja 2013r.

J&A Media